AÇIKLAMA
Bu bölüm ziyaretçilerimizle bilişim teknolojileri konusunda yararlı olduğu düşünülen bilgileri paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Başlıklara tıklayarak paylaşımlarla ilgili açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Sizin de faydalı olacağına inandığınız ve burada yayınlanmasının uygun olacağını düşündüğünüz tecrübeleriniz var ise e-posta adresimize bildirerek burada yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgi paylaşıldıkça çoğalır ve değer kazanır...
Avira Free Antivirüs Programı (Türkçe)
Tamamıyla ücretsiz bir antivirüs programıdır. Bilgisayarınızı virüslere karşı korur, kolay yönetilir ve otomatik güncelleme yapar.

Programı kendi sitesinden indirmek için tıklayınız...
CD/DVD Yazma Programı
Ücretsiz bir CD/DVD yazma programı olmasının yanında, disk görüntüleri (iso) oluşturabilme, kopyalama, disk kopyası alma gibi özelliklere sahip, Türkçe dil desteği olan kurulumsuz kullanılabilen bir programdır.

Programı indirmek için tıklayınız...
E-Okul & MEBBİS Resim Programı (Güncellendi)
E-Okul ve MEBBİS Sistemine yüklenecek resimleri uygun ebat ve boyuta getirmek amacıyla kullanılabilecek, kullanımı son derece basit bir programdır. Sürükle bırak mantığı ile çalışır. Boyut ayarlaması yapılarak farklı amaçlarla da kullanılabilir. Öğrenci resimlerini barındıran klasörü sürükleyip program penceresinin üzerine bırakmanız yeterli olmaktadır.

105x120 dönüşümü için tıklayınız...
133x117 dönüşümü için tıklayınız...
FATİH Projesi Etkileşimli Tahta İmaj İşlemleri
FATİH Projesi kapsamında okullarımıza kurulan etkileşimli tahtaların imaj yükleme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirmiş olduğumuz bir uygulamadır. Programı aşağıdaki linkten indirerek yönlendirmeleri takip ediniz.

"Tahta İmajı Yükle" uygulaması için tıklayınız...
Flash Animasyon Dosyaları İndirme Eklentileri
Web sayfalarında bulunan swf uzantılı dosyları indirebilmenizi sağlayan tarayıcı eklentileridir. İnternet explorer tarayıcısında "Komut çubuğu" üzerine yerleşir. Tarayıcının en üst bölümüne sağ tıklayarak Komut çubuğunu görünür kılabilirsiniz.

İnternet Explorer eklentisi için tıklayınız...

Mozilla Firefox tarayıcısında aynı işi Eklentiler bölümünde bulunan "Flash and Video Download" eklentisi ile yapabilirsiniz.
Microsoft Office 2003-2007 Uyumluluk Paketi
Office 2007'nin başında Microsoft Office Word, Excel ve PowerPoint'e yeni eklenen ve Office 2010 ile devam eden Open XML dosya biçimlerindeki belgeleri, çalışma kitaplarını ve sunuları Office 2003 ile açabilmenizi sağlayan eklentidir.

Eklentiye ulaşmak için tıklayınız...
Not Alma ve Hatırlatma Programı (ATnotes 9.5)
Boyutu çok küçük ücretsiz bir not alma ve hatırlatma programıdır. Yeni bir not oluşturmak istediğinizde sistem tepsisindeki öğeye çift tıklamanız yeterli. Notunuzu yazmayı bitirdiğinizde notun boyutu, otomatik olarak içerdiği metni sığacak büyüklüge gelmektedir. Notlarınızı sürekli görünür tutmak zorunda değilsiniz, dilediğiniz tarihe kadar gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayınız...
On Parmak Klavye Programı
On parmak klavye hayatta öğrenilebilecek en faydalı becerilerden biridir. On parmak klavye kullanımı daha hızlı, daha doğru yazmayı ve yazarken kalvyeye değil içeriğe odaklanmayı sağlar.

On parmak klavye online kullanımı için tıklayınız...
On parmak klavye kullanım programını bilgisayarınıza indirip kurmak için tıklayınız...
Outlook Express Ayarları
Okullarımıza tanımlanan meb.k12.tr uzantılı e-posta adreslerinin outlook programı ile kontrol edebilebilmesi için yapılması gereken ayarları gösterir dökümandır.

Dökümanı indirmek için tıklayınız...
PDF Dönüştürücü (doPDF)
Yüklendikten sonra, Yazıcılar ve Fakslar listesinde sanal bir PDF yazıcı olarak listelenir. Dönüştürmek istediğiniz belgeyi açın, yazdır seçeneğini kullanarak yazıcı olarak doPDF'i seçin. Dönüştürme işlemi tamamlandığında, size dosyanın nereye kaldedileceğini soracak ve işlemi bitirecek.

Sanal yazıcı doPDF'i indirmek için tıklayınız...
PDF TIFF Bölme-Birleştirme (FaxTool 0.20)
PDF ve TIFF uzantılı dosyaları bölme veya birleştirme işlemlerini sürükle bırak mantığı yapan kullanımı basit, kurulum gerektirmeyen bir programdır.

10 sayfalık tek bir pdf dökümanını sürükleyip program üzerine bıraktığınızda aynı klasör içerisinde 10 ayrı pdf dosyası oluşturur. Birden çok dosyayı aynı anda programa sürükleyip bıraktığınızda dosyaları otomatik olarak birleştirir.

Programı indirmek için tıklayınız...
Resim Düzenleme Programı
Resim ve fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Katman desteği, limitsiz geri alma özelliğinin yanında özel efektleri ve çok gelişmiş resim araçları bulundurur. Güçlü, basit ve ücretsiz olan en iyi editörlerden biridir. Katılımsız Türkçe kurulumuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Paint.NET 3.5.10 programı için tıklayınız...

Ayrıca http://pixlr.com/editor/ adresinden güzel bir online editöre de ulaşabilirsiniz.
Uzak Masaüstü Bağlantı Programları (TeamViewer & Ammy Admin & Alpemix)
Uzak masaüstü bağlantı programları ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz.

TeamViewer QuickSupport için tıklayınız...

Ammyy Admin için tıklayınız...

Alpemix için tıklayınız...
İl Milli Eğitim Müdürlükleri
Eğitim Bilişim Ağı
 
Fatih Projesi
 
Web Site Yönetimi
 
Özgür İşletim Sistemi
  © Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Hatay EBITEFO - Tüm Hakları Saklıdır
Ali ŞAMLI