HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı.

             24 Kasım Öğretmenler Günü, İlimizde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan programa, Atatürk Kültür Merkezinde devam edildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ nın mesajı okundu. 

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına Ahmet ÇİÇEKLİ, emekli öğretmenler adına Mehmet DARICAN’ ın konuşmalarının ardından aday öğretmenler için yemin töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN; Günümüzde bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığını ve artık çocukların okuma yazma bilmeden bilgisayar kullanmayı öğrenerek okula geldiklerinin altını çizerek ´´ Bu nedenle Bakanlığımız davranışçı eğitim yaklaşımından yapılandırmacı eğitim yaklaşıma geçerek çağın gereğine uymuştur. Artık öğretmenlerimiz öğrencilerimize bilgiye ulaşmada rehberlik yapıyor ve bilgiyi kullanmayı öğretiyorlar´´ dedi.

Vali Sayın Ercan TOPACA’nın konuşmalarının ardından emekli olan öğretmenlerimize hizmet şeref belgeleri  ve yarışmalarda dereceye öğrencilere ödüllerin verilmesi ile program sonlandı.

Kültür Merkezi’ndeki programa Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Salih GÜDER, Vali Yardımcıları Fahrettin GÖNCÜ, Bilal ÖLMEZ, Antakya Kaymakamı Eflatun Can TORTOP, Defne Kaymakamı Hakkı UZUN, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan KOÇYİĞİT, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, İl Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.