HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Müdürleri İle 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Anaokulu Müdürleri İle 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına Hazırlık Toplantısı Yapıldı

 

 

 

 

Anaokulu Müdürleri İle 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüz Temel Eğitim Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Ahmet Rasim ASKER başkanlığında 11.09.2015 Cuma günü Müdürlüğümüz Konferans Salonunda İlimiz dahilindeki tüm anaokulu müdürleri ile 2015-2016 eğitim-öğretim yılına hazırlık amaçlı toplantı yapıldı.

Toplantıda, Şube Müdürü Ahmet Rasim ASKER “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Alım Çevreleri ve Öğrenci Kayıtları konusunda valiliğimizin genelgesi doğrultusunda hareket edilmesi bu şekilde elimizdeki kaynakların daha verimli kullanılması gerektiği,  Müdürlüğümüze çok nadirde olsa komisyon kararınca okul öncesi eğitimi öğrenci velilerinden öğrenci masrafları karşılığı alınacak ücretlerin kayıt parası olarak algılandığı, bundan dolayı da öğrenci velilerinde olumsuz bir düşünce oluştuğundan öğrencilere yapılacak masraf karşılığında alınacak ücretin veliye doğru ve iyi anlatılmasını” istedi.   

Şube Müdürü Ahmet Rasim ASKER konuşmasında; Bina onarımı ve malzeme ihtiyacı konularında ilgili modül üzerinden müracaat edilerek yada resmi yazıyla müdürlüğümüze iletildiğinde mevcut imkanlar çerçevesinde çözüm yolu aranacaktır. Personel ve öğretmen ihtiyacı doğrultusunda müdürlüğümüz insan kaynakları şubesi ile görüşülüp bu konuda çözüm yolu aranacaktır. Okulların açılmasına az bir süre kalmıştır bu sürenin etkili ve verimli bir şekilde değerlendirilerek eksiklerin giderilmesi, öğrencilerimiz ders başı yaptığında eksiksiz başlamaları gerektiğini, velilerden istek gelmesi durumunda ilgili mevzuat çerçevesinde çocuk kulüpleri ile ilgili gerekli çalışmalar yapılmasını istedi.

 

 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.