HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Açılışı Yapıldı

Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün Açılışı Yapıldı

17.03.2015 Salı günü işadamı Keskin KESER tarafından genç yaşta vefat eden annesi Nedime KESER adına yaptırılan Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün açılışı törenle yapıldı.

Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA’ nın açılışını yaptığı törene, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon komutanı J. Kur. Alb. Erdem ÖZCAN, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Vali Yardımcıları Bilal BOZDEMİR, Fahrettin GÖNCÜ, İl Milli Eğitim Müdürü V. Kemal KARAHAN, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, Antakya Kaymakamı Eflatun Can TORTOP, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, Kurum Müdürleri, Hayırsever Dr. Keskin KESER, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

İlimiz hayırsever işadamı Keskin KESER, annesi merhume Nedime KESER adına bir eser yaptırmak istediğini ve Hatay’da böyle bir eserin eksikliğini duyduğunu için bu okulu yaptırdığını söyleyerek eserin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Açılışı yapılan Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, herbiri 700 m² olan 6 kattan oluşmaktadır. Halk Eğitim Merkezinde 160 kişilik Konferans Salonu, idare odaları, sergi odaları, derslikler, yemekhane ve etkinlik odaları bulunmaktadır.

Açılış sonrası Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA ve protokol üyeleri, Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Türk Halk Korosu öğrencileri tarafından hazırlanan konseri dinledikten sonra öğrencilerin hazırladığı sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.