HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BRAGA HEYETİ, HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Şehir Eşleştirme Programı kapsamında Hatay Valiliğinin AB Ortağı Portekiz-Braga Heyeti,  İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
BRAGA HEYETİ, HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile görüşen ve yürütülecek proje çalışmalarıyla ilgili istişarede bulunan heyete İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, Braga ile Hatay´ın ortak yönleri ile ilgili projeler yürütebileceklerini belirtti. "Tarımsal alanda ve Denizcilik ile ilgili mesleki eğitim çalışmaları yürütülerek iki şehrin ortak fikirleri ile eğitim alanına katkı sağlanabilir." diyen Kemal KARAHAN, bu tür ziyaretlerin iki şehir arasındaki işbirliğinin devamlılığına önemli katkılar sağlayacağının da altını çizdi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Proje Ekibi ile görüşmeler yapan heyete öncülük eden AB Proje Koordinatörü Ahmet SALDIRAN, ileriki süreçte muhtemel kurulacak proje ortaklıkları için gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarını aktardı.

Heyette hazır bulunan Braga Belediye Meclis Üyeleri, Antonio BARROSO, Fatima PEREİRA ve Turizimci Tiago COSTA; “AB-Türkiye Şehir Eşleştirme Programı” çerçevesinde AB’nin marka şehirlerinden biri olan Braga ile yürütülecek şehir markalaşması, inanç turizmi ve lojistik alanlarında işbirliği faaliyetleri ve iyi uygulama paylaşımları hakkında bilgi verdi

e-Twinning İl Koordinatörü Samet ABA, hazır bulunan heyete yabancı dil eğitimi ile ilgili çalışmalarını sordu. Halihazırdaki hareketlilik projelerinden ve bilhassa gençlik projelerinden bahseden İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörü Ahmet ŞANAL gençlik projeleri konusunda da ortak hareket edebileceklerini bildirdi. 

 

BRAGA HEYETİ, HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.BRAGA HEYETİ, HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.BRAGA HEYETİ, HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.