HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları

2008-2009 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm resmi ilköğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarında uygulanan DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları, 2014 -2015 eğitim öğretim yılından itibaren lise 9-12.’inci sınıf öğrencilerinin de kullanımına sunulması ile devam etmektedir.

 Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı tüm resmi okullarımız uygulama kapsamındadır.

2014- 2015 DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Uygulamaları kapsamında;

Sistemde English for Success yazılımında var olan 7 üniteye,  9 yeni ünitenin eklenmesi,

Öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi amacıyla kullanılacak olan Placement Test,

Öğretmenlerin kullanımına ve sorunlarına yönelik Teacher Training,

Tablet bilgisayarlarda sistemin kullanımını sağlayan Android yazılımı ve takibi,

Kurum DynEd şifresinin kaybolması veya unutulması durumunda şifrenin MEBBİS üzerinden alınması,

Kurum Bilgilerinde değişiklik olması durumunda bilgilerin EBA üzerinden güncellenmesi,  öğretmen ve öğrenci bilgilerinin de EBA üzerinden güncellenmesi gibi birçok yenilik mevcuttur.

DynEd Uygulama Kılavuzunda belirtilen iş ve işlemleri yapmak üzere okullarımız Kurum Kodları ile MEBBİS üzerinden Kurum DynEd şifresini temin edebilir ve DynEd Doküman yardımı ile EBA üzerinden bilgilerini güncelleyebilir ve şifrelerini oluşturabilirler.

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi iş ve işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi ve belgeler Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfasında yayımlanmıştır.

 

02.10.2014 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize İngilizce öğretmeni norm kadro sayısınca DynEd kurulum DVD’leri imza karşılığı dağıtılmış olup, okullarda bilgisayarlara yeni yazılımın yüklenmesi ve Android tablet yazılımının indirilmesi gerekmektedir.

 

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi İş ve İşlemleri ile ilgili dosyalar için  tıklayınız...

ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ NO 2 İÇ KAPI NO 1 ANTAKYA / HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.