HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Kullanıcı İşlemlerinin Tamamlanması

Okulunuzda görev yapan bütün öğretmen ve öğrencilerin 1 Mart 2016 tarihine kadar EBA kayıtlı kullanıcı işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.
EBA Kullanıcı İşlemlerinin Tamamlanması

Fatih Projesi kapsamında kurulan ve öğretmen ve öğrencilerimize elektronik içerik desteği sağlayan Eğitim Bilişim Ağı EBA, 08.10.2016 tarihinden beri yeni arayüzü ve Öğrenim Yönetim Sistemi ile yayına başlamıştır. Bu yeni sistemle birlikte, öğretmen ve öğrencilerimiz sistem üzerinden iletişim kurabilmekte, kişiye özel ders akışları ve öğrenim materyalleri kullanılabilmektedir. Ayrıca sayısı milyonlarla ifade edilebilecek elektronik ders içerikleri öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sunulmaktadır. EBA´yı sınıf ortamında etkileşlimli tahtalar aracılığıyla kullanmak mümkün olduğu gibi; EBA içeriklerinden  mekana bağlı kalmaksızın yararlanmak da mümkün olmaktadır.

Bu özellikleri sebebiyle EBA´nın bilgi teknolojileri alanında önemli faydalar sağladığı değerlendirilmektedir.

Diğer yandan, Eğitim Bilişim Ağı EBA´ya öğretmen ve öğrencilerimizin kaydolmaları ve girişlerini kendi bilgileri üzerinden yapmaları, sistem raporlama kayıtları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu raporlamalar, eğitim yöneticileri için önemli veri akışı sağlayacaktır. 

Kayıt işlemlerinin ve şifre tanımlamasının nasıl yapılacağı, EBA´da ayrıntılı olarak tarif edilmektedir.

Okulunuzda görev yapan bütün öğretmen ve öğrencilerin 1 Mart 2016 tarihine kadar EBA kayıtlı kullanıcı işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

ÖĞRETMENİN ŞİFRE ALMASI

ÖĞRETMENİN GİRİŞ YAPMASI

ÖĞRENCİYE ŞİFRE VERME

ÖĞRENCİNİN GİRİŞ YAPMASI

ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ NO 2 İÇ KAPI NO 1 ANTAKYA / HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.