HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanlardan Sözleşmeli Öğretmen Olarak İlimize Atanan Öğretmenlerin Dikkatine

Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanlardan Sözleşmeli Öğretmen Olarak İlimize Atanan Öğretmenlerin Dikkatine

Bakanlığımıza Bağlı Resmi Eğitim Kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanlardan , Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde adayların  atamaları 11/09/2018 tarihinde sonuçlandırılmıştır.

Bu kapsamda ilimize (Tüm ilçelerimize) ataması yapılan öğretmen adayları aşağıda listelenen belgeleri 27 Eylül 2018 tarihine kadar “Ürgen Paşa Mah. Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No: 2/ Antakya/HATAY adresinde hizmet veren  Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne posta veya kargo yolu ile (İstenmesi halinde şahsen de başvuru yapılabilecektir.) gönderilecektir. Belgelerinizin Müdürlüğümüze ulaşmasına müteakip teslim alındığına ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmanızın başlatıldığına dair tarafınıza kısa mesajla bilgi verilecektir.

İstenilen Belgeler:

1- Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin varsa noterden, üniversiteden onaylı fotokopisi. Yoksa sadece fotokopisi. (1 adet)

2- Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belgeninvarsa noterden, üniversiteden onaylı fotokopisi. Yoksa sadece fotokopisi. (1 adet)

3- Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesininvarsa noterden onaylı fotokopisi. Yoksa sadece fotokopisi. (1 adet)

4- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin varsa noterden, üniversiteden onaylı fotokopisi. Yoksa sadece fotokopisi. (1 adet)

 5- Erkek adaydan Askerlik durum belgesi (E-Devletten Alınan Barkodlu ve / veya KareKod´ lu  Çıktı Kabul Edilmektedir.)

6- Adli sicil kaydı (E-Devletten Alınan Barkodlu ve / veya KareKod´ lu  Çıktı Kabul Edilmektedir.)

7- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet) (Biyometrik  olmasına gerek yoktur)

8- Mal bildirimi ( Ekte konulmuştur. Doldurulup imzalı bir şekilde gönderilecektir.)

9- Etik Sözleşmesi (Ekte konulmuştur. İmzalanarak gönderilecektir.)

10- Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği, (Okul tercihlerinin bulunduğu)

11-Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu rapor, (resmi ve özel sağlık kurumlarından)

13- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu.(Ekte konulmuştur. Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurularak imzalanacak ve fotoğraf yapıştırılacaktır. Belgenin altında yer alan onaylama bölümü Müdürlüğümüzce imzalanacaktır.)

14- Kimlik Kartının (Nüfus Cüzdanı) 2 (İki) adet fotokopisi.

 

               Belgeleri teslim eden adayların güvenlik soruşturmaları tamamlanmasından sonra görevlerine başlama yapmaları için elektronik başvuru formunda belirtilen telefon numaralarına SMS yolu ile bilgi verilecektir. Konuyla ilgili yapılacak duyurular için sitemizin duyurular bölümünü takip etmeniz önerilir.

Güvenlik Soruşturma Formu için tıklayın.

Etik Sözleşmesi için tıklayın.

Mal Bildirim Beyannamesi için tıklayın.Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.