HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğüarasında başlatılan "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında "Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması" İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğüarasında başlatılan

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında düzenlenen "Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Protokolü" kapsamında Antakya İnönü Ortaokulunda 25/05/2015 Pazartesi günü saat 11:00´da "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında "Okullarda Fiziksel Aktivitenin Arttırılması" işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Umut TİRYAKİ arasında imzalanmıştır.

Bu protokol çerçevesinde ilk etapta Antakya ve Defne İlçelerindeki ortaokullara toplam 231 bisiklet, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Umut TİRYAKİ tarafından dağıtılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN yaptığı konuşmada; bisikletlerin öncelikle, Seçmeli derslerden Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersini seçerek bisiklet kullanımı alt modülünü seçen okullara verileceğini belirterek, apartmanlarda büyüyen çocukların oyun alanı bulunmadığından küçük yaşlarda obeziteye yakalandıklarını bu nedenle, hareketli yaşamın önemini vurgulayarak hareketli ve sağlıklı yaşam için öğrencilere bisikletlerini kullanmalarını tavsiye ederek konuşmasını tamamlamıştır.

Törende, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Umut TİRYAKİ konuşmasında; hareketsiz yaşamın obeziteye neden olduğunu, obezitenin de bir çok diğer hastalığa davetiye çıkardığını belirterek kurum olarak 2006 yılından bu yana hareketli yaşam aktivitelerinde bulunduklarını, bisikletlerin bu çerçevede Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından temin edildiğini, ayrıca Sağlık Bakanlığınca ilerleyen süreçte dağıtılacak bisikletlerin, şu an dağıtılmayan okullara dağıtılacağını, belirtti.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.