HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN başkanlığında “İl Okul Sporları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN başkanlığında “İl Okul Sporları Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

15.10.2014 Çarşamba günü saat 10.00’ da Müdürlüğümüz Konferans Salonunda yapılan toplantıya İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi Üyeleri ve İlimiz genelinde temel eğitim ve ortaöğretim okullarının Beden Eğitimi Zümre Başkanları katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN özetle; Beden Eğitimi dersinin, eğitim-öğretimin % 51’ ini oluşturduğunu belirterek, Beden Eğitiminin ve sporun, sağlıklı nesillerin yetişmesinde çok önemli olduğunu, Obezite ve Şeker Hastalığı gibi çağın hastalıklarının sporla önlenebileceğini, Beden Eğitimi ve sporun bir nevi önleyici hekimlik olduğunu belirtti. Sayın KARAHAN konuşmasında Beden Eğitimi Öğretmenlerinden sağlıklı nesiller yetiştirmenin görev bilinci ile çalışmalarını isteyerek başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileğinde bulundu.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.