HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Antakya Maşuklu Barış Arslan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mustafa Kemal KALKAN, “3. Uluslararası İlkokul Eğitimi Konferansında” Sunumlarını Gerçekleştirdi

İlimiz Antakya Maşuklu Barış Arslan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mustafa Kemal KALKAN, “3. Uluslararası İlkokul Eğitimi  Konferansında” Sunumlarını Gerçekleştirdi

Birincisi 25-27 Kasım 2009 tarihlerinde Hong Kong´da, ikincisi 16-18 Eylül 2013 tarihlerinde Girne´de gerçekleştirilen International Conference on Primary Education ( 3. ULUSLARARASI İLKOKUL EĞİTİMİ KONFERANSI ) bu yıl ise; 08-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ana teması; İlkokul Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeni Yönelişler olarak belirlenen konferans, Dünyada ve Türkiye´de ilkokul eğitimi alanında hizmet veren değerli bilim insanlarını bu alanda yaşanan sorunları, paradigmatik dönüşümleri, politikalar, uygulamalar, yeni yönelişler gibi birçok husustaki birikimlerini, deneyimlerini ve çalışmalarını paylaştıkları sıcak bir ortamda gerçekleşti.

Konferans kapsamında gerçekleştirilen sözlü bildiri ve panel etkinlikleri ile farklı üniversite, kurum ve okullarda görev yapan bilim insanları, eğitimciler, öğretmenler ve diğer tüm paydaşlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımı sağlandı.

Bilimsel etkinliklerin yanı sıra gerçekleştirilen sosyal etkinlikler ile katılımcılara Türkiye’nin doğal güzellikleri ve tarihsel geçmişi bakımından önemli merkezlerinden birisi olan Kapadokya bölgesi gezdirilerek yakından tanıtma olanağı sunuldu.

İlimiz Antakya Maşuklu Barış Arslan İlkokulu’nda görev yapan Sınıf Öğretmeni Mustafa Kemal KALKAN 3. Uluslararası İlkokul Konferansı’nda ”Değerler Eğitimi ve Okul Dışı Eğitim” konularında  farklı  iki sunum gerçekleştirmiş, bilgi  birikim ve eğitim alanında yapmış olduğu özgün çalışma ve araştırmalarını akademisyenlerle paylaşmıştır. Konferansta büyük beğeni alan, sunumları yurt içi ve yurt dışı akademik dergilerde yayınlanan öğretmenimiz Mustafa Kemal KALKAN’ ı  çalışmalarından dolayı tebrik eder, başarılar dileriz.

 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.