HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kazanım ve Kavrama Testleri (Acil ve Önemli)

Kazanım ve Kavrama Testleri (Acil ve Önemli)

     Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil (İngilizce), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere toplam 6 derse yönelik, her dersten 24 ayrı test biçiminde kazanım esaslı küçük testler hazırlanmıştır.

 

     Kazanım kavrama testlerinin esas hedefi; 8’inci sınıf düzeyinde yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklamaktır. Bunun yanında testlerimiz, 29-30 Nisan 2015 tarihlerindeki merkezi ortak sınavlara girecek öğrenciyi hazırlama amacına yöneliktir. Söz konusu testler,  Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinden (http://odsgm.meb.gov.tr) PDF formatında ücretsiz olarak temin edilebilecektir. 

 

    Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü12 Mart 2015 tarihli ve 2767051 sayılı “Kazanım Kavrama Testleri” Konulu yazısı müdürlüğümüzün 13 Mart 2015 tarihli ve 2782983 sayılı yazısı ile tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmişti. Konunun önemine binaen söz konusu yazının ilçenizde 8. sınıf derslerine giren öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine duyurulması gerekmektedir.

ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ NO 2 İÇ KAPI NO 1 ANTAKYA / HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.