HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Dışında Mezun Olanlara Meslek Lisesi Diploması Verilebilecek

Meslek Liseleri Dışında Mezun Olanlara Meslek Lisesi Diploması Verilebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Alan 97 dalda hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın İstemeleri halinde  27 Haftalık Ustalık Telafi programına göre Tüm Lise ve Üniversite mezunları Ustalık Belgesi alabilmeleri için düzenleme yaptı. Programın tamamı İşletmede uygulanacak olup eğitim süresince öğrencilerin Sigorta primleri ile Devlet katkısı ödemeleri yapılacaktır.

Müracaatlar Mesleki Eğitim Merkezlerine yapılacak

Buna göre;

1.         Bu programlardan hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın istemeleri halinde tüm lise ve üniversite mezunları yararlanabileceklerdir.

2.         Programın süresi ilgili alan/dalın çerçeve öğretim programında belirtilen süre kadar olup en fazla 27 hafta olarak uygulanacaktır.

3.         Programın eğitim içeriğinin tamamı işletmelerde yapılacaktır.

4.         Eğitime bir işletme ile sözleşme yapılması akabinde başlanacaktır.

5.         Eğitim süresince öğrencilerin sigorta primleri ile işletmelere Devlet katkısı ödemesi yapılacaktır.

6.         Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul Ve Esaslara İlişkin Yönerge hükümlerine göre yapılan ustalık beceri sınavına, eğitimlerini tamamladıkları tarih itibariyle açılacak ilk sınav döneminde alınabileceklerdir.

7.         Eğitim sonunda başarılı olanlara Ustalık Belgesi düzenlenecektir.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 0326 227 68 68 / 227 64 80 / 227 64 81 / 227 64 82 / 227 64 83 / 227 64 84 / 227 64 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.