HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Törenlerle Kutlandı

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Törenlerle Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü İlimizde yapılan törenlerle kutlandı.

Tarihimizin en büyük ve anlamlı zaferlerinden biri olan, ayrıca tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez" dedirten destanı tarihin sayfalarına altın harflerle yazdıran Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103. yıl dönümü münasebeti  ile ilk tören, saat 10.00´da Antakya Şehitliğinde yapıldı. Antakya Şehitliği’nde düzenlenen törene, Hatay Valisi Sayın Erdal ATA, Hatay Milletvekili Adem YEŞILDAL, 2’nci Hudut Alayı Komutanı P.Alb.Ahmet GÜRBÜZ, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ömer DOLAR, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Atalay AYGEÇ, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem DÖNMEZ, Vali Yardımcıları Orhan MARDINLI, Aydın TETIKOĞLU, Nursal ÇAKIROĞLU, Erol ÖZKAN, Bilal ÖLMEZ ve Meral Batı DEMIRBAŞ, Defne Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uğur ERTEKIN, İl Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK, Antakya Belediye Başkanı İsmail KIMYECI, siyasi parti il başkanları, il müdürleri, askeri erkân, şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı.Tören; çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hatay Valisi Sayın Erdal ATA’nın Şehitlik Şeref Defterini imzalamasını müteakiben şehitlik ziyaret edildi. Burada şehitlerimizin ruhlarına okunan dua ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile şehitlikteki program sona erdi.18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı saat 11.00’de Antakya Kültür Merkezi’nde devam etti. Antakya Osman Ötken Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İmam-Hatip Musa ESATOĞLU´ nun Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Okul Müdürü Kamil DÜŞMEZ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen program, Osman Ötken Anadolu Lisesi öğrencileri Şenal BILKAY ve Dilara ODUNCU tarafından ´Mehmet Toprak Oldu´ adlı şiirin okunması ve son olarak yine aynı okul öğrencileri tarafından “Çanakkale Oratoryosu”nun sahnelenmesi ile sona erdi.

19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.