HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Görkemli Törenle Açıldı

2015-2016  Eğitim Öğretim Yılı Görkemli Törenle Açıldı

    2015 - 2016 eğitim ve öğretim yılı açılışı 28.09.2015 Pazartesi günü İskenderun Mithat Paşa İlkokulunda yapıldı. İskenderun Mithat Paşa İlkokulu´nda düzenlenen programa Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram ÇETİN, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanı Hüseyin GÜÇ, Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR, İskenderun Kaymakamı H. Hasan ÖZYİĞİT, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   Yeni eğitim ve öğretim yılında Türkiye´de 17 milyon öğrencinin ders başı yaptığını ve bir milyon öğretmenin de göreve başladığını söyleyen Bayram ÇETİN, bu rakamın olay olduğunu ve birçok ülkenin nüfusundan daha fazla olduğuna söyledi. Öğrencilerden geleceğe dair kararlı hedefler oluşturmalarını isteyen Çetin, öğretmenlere seslenip, "Sadece bilgi veren değil bilgiyi özümseyen, kullanan öğrenciler yetiştirin" dedi. Hatay´da 18 bin öğretmen ve 2 bini destek hizmetler olmak üzere 20 bin eğitim çalışanı olduğunu kaydeden Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ise, 28 bin öğrencinin birinci sınıfa başladığını toplamda 375 bin öğrencinin ders başı yaptığını söyledi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan KARASAYAR´ da derslik başına düşen öğrenci sayısının özel okulları aratmadığını belirtip yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram ÇETİN, Kaymakam H. Hasan ÖZYİĞİT, Belediye Başkanı Seyfi DİNGİL ve Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ilk ders zilini birlikte çaldılar. 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.