HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN Tarafından, Düzenlenen Törenle Öğretmenlere Verildi

2015-2016 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN Tarafından, Düzenlenen Törenle Öğretmenlere Verildi

Hatay İl Milli Eğitim Müdürümüz Kemal KARAHAN, 14.02.2017 tarihinde Reyhanlı İlçesinde düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısında 2015-2016 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında 2581 proje arasından Bölge Ödülü kazanan “Masal Diyarı” projesi ile İskenderun Demirçelik Anaokulundan Nedime AVAN’a,  “Cevapları QR Kodluyorum” projesi ile Payas Çevik İlkokulundan Ömer Faruk EKER, Fatih KARA ve Hayri KARTAL’a dizüstü bilgisayar hediye ederek başarılarını devamını diledi. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürlerine 2016-2017 Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine fazla katılımın sağlanması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Ödül alan öğretmenlerimiz, Adana’da düzenlenen Bölge Ödül Töreninde bakanlık tarafından ödüllendirilmeleri kendilerini son derece mutlu ettiklerini dile getirdiler.

 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Hatay İl Temsilcisi Bekir DEMİR, Bölge ödülü alan çalışmaların EBA da yayınladığını ve kitaplaştırılarak da Türkiye geneli yaygınlaştırılacağını söyledi.

Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri;

 1. 1.      AMAÇ

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların; Ödüllendirilerek teşvik edilmesi, paylaşımının sağlanması, kalitesinin artırılması amacıyla “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” dağıtılmaktadır.

 1. 2.      Hedef Kitlesi

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne,  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her kurum, öğretmen, yönetici ile lise ve üstü kademelerde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

 1. 3.      Kategoriler
 • Öğretim Yöntem ve Teknikleri
 • Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler
 • Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi
 • Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme
 • Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi
 1. 4.      2015-2016 istatistikleri
 • Türkiye geneli 2581 başvuru yapıldı. 303 çalışma saha ziyaretine seçildi. 94 çalışma bölge ödülü kazandı.
 • İlimizden 5 çalışma saha ziyaretine seçildi. 2 çalışma bölge ödülü aldı.

Bölge Ödülü Alan Çalışmalar

1-         İskenderun Demirçelik Anaokulu (MASAL DİYARI)

         Proje Koodinatör: Nedime AVAN

2-         Payas Çevik İlkokulu (CEVAPLARI QR KODLUYORUM)

         Proje Ekibi: Ömer Faruk EKER      Hayri KARTAL   Fatih KARA

Hatay Saha Ziyaretine kalan diğer Okullarımız

3-      Antakya Akçaovaİlkokuku(AÇIK UÇLU SORULARA YOLCULUK)

Proje Koordinatörü: Mehmet AYDIN

4-      Antakya Hayrettin Özkan Ortaokulu(TÜRKÇE DERS KİTABI OLARAK Z KİTABI)

Proje Koordinatörü: Ahmet ŞANAL

5-      Antakya Demirbilek Ortaokulu (EDEBİYAT AĞACI)

Proje Koordinatörü: Zülfü AKÜZÜM

2016-2017 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri başvuru takvimi henüz açıklanmadı. Başvurular başlayınca tüm okullarımız ayrıca bilgilendirilecektir.

 Hatay İl Milli Eğitim Proje Ekibimiz tarafından ilimizdeki tüm okul müdürlerine ve ilçe zümre başkanlarına bilgilendirme toplantılıları düzenlenmiş ve tüm okullarımızın BİLSİS modülüne ayrıntılı bilgi için gerekli tüm belgeler gönderilmiştir.

 

16-02-201716-02-201716-02-2017

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.