HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlarının Planlanması ve Koordinasyonu Toplantısı Yapıldı.

2018 Yılı Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlarının Planlanması ve Koordinasyonu Toplantısı Yapıldı.

Hatay İlinin eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılına yönelik yatırımların ele alındığı toplantı, Valimiz Sayın Erdal ATA başkanlığında 27.12.2017 Çarşamba günü saat 10.30’ da YİKOB toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, Vali Yardımcısı Sayın Nursal ÇAKIROĞLU, Vali Yardımcısı Sayın Aydın TETİKOĞLU, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

İlimizin eğitim-öğretimdeki mevcut durumu hakkında hazırlanan sunum ile başlayan toplantıda, tam gün eğitim hedefine yönelik yürütülen çalışmalar, derslik yatırımları, yeni eğitim-öğretim döneminde atılacak adımlar detaylarıyla ele alındı.

Toplantıya başlarken bir değerlendirme yapan Valimiz Sayın Erdal ATA; Ülkemiz genelinde tam gün eğitime geçiş kararının aldığını hatırlatarak, konuyla ilgili olarak İlimiz genelinde yapılan çalışmaların daha önce belirlenen takvim çerçevesinde tamamlanması konusunda her türlü desteği vereceğini ifade etti. 

Valimiz Sayın ATA “Eğitim hepimizin en öncelikli meselesidir. İlimizde eğitim kalitesini artırdığımız oranda yapılan diğer hizmetler değer kazanacaktır. Devletimiz geçmişe göre milli eğitime çok ciddi kaynaklar aktarıyor. Ancak ilimiz genelinde yaşayan hayırseverlerimiz ve iş adamlarımızdan eğitim alanında bugüne kadar verdikleri desteği artırarak sürdürmelerini bekliyoruz. Eğitim yatırımı konusunda kim bir adım atarsa bizler de atılacak her adımı fazlasıyla destekleyeceğiz. Eğitim ortak geleceğimizin en önemli yatırımı ve sosyal sorumluluğun en değerli parçasıdır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN, yapımı devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılacak eğitim yatırımları hakkında bilgiler verdi. Müdürümüz Sayın KARAHAN konuşmasının devamında: İlimizde yürütülen çalışmalar kapsamında bazı okullarımız için yıkım kararı alındığı, ikili eğitim yapan okulların normal eğitime geçmelerinin hedeflendiği, ayrıca 2016-2017 yılında yatırım programına alınan 1.549 dersliğin bitirilerek eğitim hizmetlerine kazandırıldığı, 1.433 dersliğin ise yapım işlerinin devam ettiğini belirtti.

27-12-201727-12-201727-12-201727-12-201727-12-2017

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.