HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Metal Sektörünün Sorunları Ele Alındı.

2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Metal Sektörünün Sorunları Ele Alındı.

18.07.2019 Perşembe günü, M.E.B  2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, İlimizin Metal sektöründe öncü kuruluşlarından   Hat Boru   A.Ş. Toplantı Salonunda  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın  Kemal KARAHAN, Hat Boru Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet  KILICLAR, İnsan Kaynakları Müdürü Sayın Ali AVŞAR. Hatay Erol Bilecik MTAL Müdürü Sayın Ömer Levent SEKBAN, Hatay Mesleki Eğitim Müdürü Sayın Hasan ŞEKERCİ, Belen MTAL Müdürü Sayın Hatice SOYDAN SARCAN ve Kırıkhan MTAL Alan Şeflerinin katılımıyla,  sektör sorunlarını ele alan toplantı yapıldı.

Toplantıda, Metal sektörünün başlıca sorunlarından olan elaman ihtiyacın karşılanması için yapılması gerekenler görüşüldü. İlk olarak Hat Boruda çalışan tüm personelin, mesleki ve kişisel belge ihtiyaçlarının tespit edilerek bu kursların düzenlenmesine, ortaokul mezunları ve 9. sınıf öğrenci ile velilerine,  Hat Boru ve sektör tanıtım gezileri düzenlenmesine, toplantıya katılan okulların Makine teknolojileri, Metal teknolojileri  ve Elektrik/Elektronik teknolojileri alanlarındaki atölye ve laboratuvar ihtiyaçlarının  tespit ve imkanlar dahilinde temin edilmesi karar altına alındı.

 

22-07-201922-07-201922-07-2019

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.