HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkulu Şekilde Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde Coşkulu Şekilde Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlimizde düzenlenen  törenler ile kutlandı.

İlk tören saat 09.00 da Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtında gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN’ ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile birlikte Şanlı Türk Bayrağımız göndere çekildi. 

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Antakya İlçesi Antakya İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Turgay COŞKUN, Milli Eğitim Müdürünü ziyaret etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden Sayın KARAHAN, koltuğunu Turgay COŞKUN’ a devrederek görüşmelere devam etti. Ziyaretin ardından Sayın KARAHAN çocuklara çeşitli hediyeler vererek fotoğraf çektirdi.

Ardından saat 10.00 da İl Milli Eğitim Müdürü, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve 1.500  öğrencinin katılımıyla  Vali Ürgen Alanından başlayan ve Antakya Belediye parkında son bulan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yürüyüşü yapıldı.

Saat 10.30 da Antakya Belediye Parkında Kutlama töreni gerçekleştirildi. Tören Yeşilpınar Ortaokulu halkoyunları ekibinin karşılama oyunuyla başladı. Ardından  Saygı-Duruşu ve İstiklal Marşımız hep  birlikte söylendi. Burada çocuklara hitap eden sayın KARAHAN, “Sevgili Öğrenciler” diyerek başladığı konuşmasında:

“23 Nisan 1920’ de Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, TBMM’ ni açarak ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için en büyük adımı atmıştır. TBMM’nin açılmasıyla egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması hedeflenmiştir. Kuruluş yıllarından bu yana geçen sürede ülkemizin kat ettiği mesafe, Meclisimizin görevini yerine getirdiğinin en önemli kanıtıdır.

Sevgili Öğrenciler;

TBMM’ nin açılış gününün sizlere bayram olarak hediye edilmesi çok büyük anlamlar içerir. Sizler okuyup bilgili ve donanımlı birer insan olup ülkemizi daha üst seviyelere taşıyacaksınız. Bugünün gelişen, büyüyen Türkiye’ si sizlerin gayretleriyle daha da ileri gidecektir. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz. Bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığı dünyamızda hedefiniz en az iki dil öğrenerek, arzu ettiğiniz alanda kendinizi yetiştirip dünya platformunda bizi en güzel şekilde temsil etmeniz olmalıdır” diyerek çocukların bayramını kutladı ve konuşmasını tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN’ ın konuşmalarının ardından Türk çocukları adına  Dr. Mustafa Gencay Ortaokulundan bir öğrenci konuşma yaptı. Sümerler Ortaokulundan bir öğrenci tarafından “Hoş Geldin 23 Nisan” adlı şiir okundu.

Antakya Latife Hanım Anaokulu - Antakya  Özel Ata Ortaokulu ve Defne Ted Hatay Koleji öğrencileri tarafından gösteriler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ve Jimnastik İl Karmasının gösterilerinin ardından Çocuk Oyunları Şenlik Alanına geçilerek geleneksel çocuk oyunları oynandı ve program sona erdi.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.