HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açıköğretim Lisesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma Töreni Yapıldı.

Açıköğretim Lisesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Diploma Töreni Yapıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Açıköğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ’ nin ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN’ ın katılımıyla, 15.05.2015 Cuma günü Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde,  Açıköğretim Lisesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarına törenle diplomaları verildi. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf AVAR, İlçe Halk Eğitim Merkezleri Müdürleri ve öğrenci yakınları katıldı.

Diploma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN : Açıköğretim Lisesinin amacı; Gelişmiş kitle iletişim araçları ve yeni teknolojileri kullanarak İlköğretimi tamamlayan ancak ortaöğretime devam etmeyen ve ortaöğretimden ayrılanlara öğrenim görme fırsatı vermek, Ortaöğretim düzeyinde fırsat ve imkan eşitliğine, toplumun eğitim seviyesinin yükseltilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlamak ve öğrencileri yüksek öğretime hazırlamaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü KARAHAN; Hatay’ da açıköğretim lisesine kayıtlı aktif öğrenci sayısının 17208 olduğunu, bunlardan 10506 öğrencinin mezun olduğunu belirtti. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının 1. Döneminde 265 öğrencinin mezun olduğunu bu öğrencilerden bir çoğunun üniversite sınavına hazırlandığını söyledi.

Diploma töreninde açıköğretim lisesi mezunu, üniversite 1. Sınıf öğrencisi 3 çocuk annesi Retibe OLGUN başarı hikayesini anlattı. 

Diploma töreninden sonra unutulmaya yüz tutmuş el sanatları ürünlerinin sergilendiği stantlar gezildi.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.