HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Kültür Merkezinde Engelliler Haftası Törenlerle Kutlandı.

Antakya Kültür Merkezinde Engelliler Haftası Törenlerle Kutlandı.

16.05.2016 Pazartesi günü Antakya Kültür Merkezinde, İlimiz Özel Eğitim Okullarınca Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Fahrettin ÖVER, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa KILINÇ, Şube Müdürleri Mustafa ÇETİN, Ramazan ÖZER, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Engelliler haftası nedeniyle düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Sayın KARAHAN konuşmasında: 

“Sayın çalışma arkadaşlarım, değerli misafirlerim, basınımızın güzide temsilcileri; İlimiz Özel Eğitim Okulları tarafından hazırlanan Engelliler Haftası programına hoş geldiniz.

Özel eğitim alanında görülen gelişmelerin bir sonucu olarak, özel gereksinimi olan öğrencilerin akranları ile eşit derecede eğitim haklarına sahip oldukları, gerek yasalarla gerekse uygulamalarda daha yaygın bir biçimde kabul edilmeye başlanmıştır.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel eğitim gerektiren bireylere yönelik eğitim veren okul ve kurumlarımızın en iyi şekilde hizmet vermesi amacıyla çalışmaktayız.

İlimiz genelinde farklı engel türlerine göre açılmış olan 17 okulumuzda 739 öğrenciye ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim verilmektedir. İlimizde bulunan 4 Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz, bireylerin tanılama ve değerlendirme sürecinde gerekli desteği sağlamaktadır. Ayrıca resmi okullarımızda öğrenim gören 3.228 kaynaştırma öğrencimize 416 Destek Eğitim Odası açılarak, seviyelerine uygun birebir eğitim desteği almaları sağlanmaktadır.

Bu noktada çalışmalarda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

18-05-201618-05-201618-05-2016

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.