HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Kalite Etiketi Ödülü ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülünün Biri de Hatay’a Verildi.

Avrupa Kalite Etiketi Ödülü ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülünün Biri de Hatay’a Verildi.

2014 yılında eTwinning kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı ilimiz Arsuz Konacık Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Görkem POLAT, Avrupa Kalite Etiketi ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülü kazanmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından gönderilen ödüller 20 Mayıs 2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN’ın katıldığı bir törenle takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, “Böylesine önemli ve uluslararası bir başarıya imza atan öğretmenimiz Görkem Hanımefendi’yi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Umarım diğer öğretmenlerimiz için de teşvik edici olur. Bu ödüle Hatay eğitim camiasından bir öğretmenin layık görülmesi bizler için gurur verici bir durum. Sadece İngilizce Öğretmenlerinin değil diğer alanlardaki öğretmenlerin de bu şekilde eTwining çalışmalarına katılıp okullarına, öğrencilerine başarıda sınır tanımayan bir yaklaşımla katkı sağlamaları, yeni bakış açıları geliştirmeleri, uluslararası araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmeleri bizler için oldukça anlamlıdır. Ayrıca Letonya’ya Uluslararası eTwinning çalışmasına Türkiye’yi temsilen davet edilen beş öğretmenden biri olarak seçilen Etwinning İl Koordinatörümüz Samet ABA Beyefendi’yi de kutlarım. Bu davranışı ile sadece bizim ilimize değil diğer illere hatta ülkemize de öncülük ediyor olması bizler için önemlidir.“ dedi.

Daha sonra eTwinning İl Koordinatörü Samet ABA, öğretmenlerimizin eTwinning ile Avrupa’da işbirlikçi projeler geliştirebileceklerini, fikir alışverişi yapabileceklerini ve platforma güvenli ve ücretsiz bağlanabileceklerini belirtti. Hatay ili olarak eTwinning portalında 816 okul, 1233 öğretmen ve 9650 proje ile aktif yer aldıklarını söyledi. Öğretmenlerin projeler sayesinde gelişim göstererek, mesleki becerilerini geliştirebileceklerini, çalıştay ve etkinliklere katılabileceklerini söyledi. Ödül kazanan Görkem POLAT’a başarısının devam etmesini dileyerek, teşekkür etti.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.