HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA OKUL ORTAKLIKLARI BÖLGESEL PROJE HAZIRLAMA ÇALIŞTAYI 25-26 ARALIK 2014 TARİHİNDE ANTAKYA ÖĞRETMENEVİNDE YAPILDI.

AVRUPA OKUL ORTAKLIKLARI BÖLGESEL PROJE HAZIRLAMA ÇALIŞTAYI 25-26 ARALIK 2014 TARİHİNDE ANTAKYA ÖĞRETMENEVİNDE YAPILDI.

   MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla Hatay ve Osmaniye İllerine yönelik hazırlanan Avrupa Okul Ortaklıkları Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı 25-26 Aralık 2014 tarihinde Antakya Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şevket HELVACI, Ulusal Destek Servisi Proje Koordinatörü   Mehmet Fatih DÖĞER ve bölge öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti.           
Çalıştaya katılan Ulusal Destek Servisi Proje Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER; Türkiye geneli 5 ilde düzenlenen Avrupa Okul Ortaklıkları Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı’nın Hatay ve Osmaniye eTwinning İl Koordinatörlerinin gayretleri sonucu Hatay İlinde düzenlenmesinin büyük bir başarı olduğunu dile getirirken düzenlenen bu tür faaliyetlerle eTwinning’in Türkiye genelinde yaygınlaşacağına ve ülkemizde hazırlanan projelerin kalitesinin artacağına inandığını belirtti.

  İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN da; “Öncelikli olarak ilimizde gerçekleşen bu çalıştayın gerçekleşmesinde emeği geçen başta eTwinning Ulusal Destek Servisi uzmanlarına ve bu çalıştayın tertiplenmesine büyük emek veren eTwinning Hatay İl Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Samet ABA ve Hatay AR-GE’de görevli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. 2023 vizyonunda artık kabuğumuzu kırma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu yüzden klasik eğitim ortamları dışında uluslararası iletişim imkanı sağlayan bir eşleştirme özelliği sağlayan eTwinning portalının öğrenilmesinde ve eğitim uygulamalarımızda kullanılmasında oldukça önemli bir yeri olduğuna inanıyorum. eTwinning’in öğrencilerimizin ufkunu açacağına, özelikle yabancı dil gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Ardından eğitim faaliyetlerine geçilerek öncelikli olarak Hatay Valiliği Proje Koordinatörü ve İl Milli Eğitim Proje Koordinasyon Ekibi Başkanı İngilizce Öğretmeni Ahmet SALDIRAN tarafından Erasmus+ ile ilgili bilgi verdi. Ardından eTwinning ile ilgili faaliyetlerin uygulanması ve Arsuz Konacık Ortaokulu öğretmenlerinden Görkem POLAT’ ın iyi Avrupa Kalite Etiketi Ödülü aldığı projesinin tanıtımıyla program devam etti.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.