HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Gıda Günü Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kutlandı.

Dünya Gıda Günü Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kutlandı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’mızın okunmasında sonra günün anlam ve önemini anlatan Tarım İl Müdürü Aydın Tüfekçi;

“Gıda insan yaşamında hayatiyetin devam etmesi için gereklidir. Dünya nüfusu artmakta ve buna bağlı olarak gıda ihtiyacı da artmaktadır. Bu nedenle tarımsal üretimimizi arttırmalıyız. Gıdanın tarladan sofraya güvenli zincir içinde ulaştırılması da sağlığımız açısından son derece önemlidir. Dünya Gıda ve Tarım Örgütü FAO’nun kuruluş yıldönümünü “Dünya Gıda Günü” olarak kutlamaktayız. Her yıl farklı bir tema ile kutlanan bu gün, bu yıl da “Sosyal Koruma ve tarım, Kırsal refahın arttırılması konuları işlenmektedir. Kırsalda tarım yapacak çiftçilerimizi destekleyerek burada kalmalarını ve tarım yapmalarını sağlamamız gerekmektedir. Tüketicilerin güvenilir gıda tüketmeleri için ALO 174 Güvenilir Gıda Hattı’mız vardır. Gençlerimizin bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğini düşünerek “Dünya Gıda Günü”nüzü kutlarım.” Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ise yaptığı konuşmada; “Okulumuzda gıda bölümünün olması beni son derece memnun etti. Dünya nüfusu hızla artıyor. Artan bu nüfusun doyurulması gerekmektedir. Bunun içinde çok fazla gıda ihtiyacımız vardır. Hibrit tohumlar, üretim miktarının artması için yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmış ürünlerdir. Bu ürünlerin son tüketiciye ulaştırılmasında sizin alacağınız eğitim son derece önemlidir. Çok iyi bir bölümde okuyorsunuz. Günün anlamına uygun olarak Sayın İl Tarım ve Hayvancılık müdürümüz bu etkinlik için sizin okulunuzu seçti. Kendisine teşekkür ediyorum ve Dünya Gıda Gününüzü kutluyorum dedi.

Öğrencilere şapka dağıtımı yapıldı. Günün anlamını anlatan sunu yapıldıktan sonra ikramda bulunuldu.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.