HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Hatay Bereket Ormanları” Ağaç Dikim Etkinlikleri Düzenlendi.

“Hatay Bereket Ormanları” Ağaç Dikim Etkinlikleri Düzenlendi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca gerçekleştirilen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan “ Bereket Ormanları Fidan Dikme” etkinliği, 26 Mart 2015 Perşembe günü saat 11.00’de Antakya Gülderen Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA’nın eşi Hanımefendi Sevim TOPACA’ nın  öncülüğünde gerçekleştirilen ağaç dikim etkinliklerine İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN’ ın eşi Hanımefendi Hamide KARAHAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul /kurum idarecileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Halk Oyunları Ekibi’nin karşılama gösterisi ile başlayan tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın ve günün anlamına ilişkin şiirlerin okunması ile devam etti.

Antakya Orman İşletme Müdürlüğü Antakya Orman İşletme Şefliği´ nin de yanan bu alanlarda ağaçlandırma çalışmaları yaptığını belirten Sayın TOPACA, “Bu çalışmalarda sahaya 17 bin kg kızılçam tohumu ekilmiş, mini ekskavatörlerle teras yapılarak 876 bin 800 adet kızılçam fidanı, 15 bin adet harnup fidanı, 10 bin adet ceviz fidanı, 5 bin adet badem fidanı ve 40 bin adet fıstıkçamı fidanı olmak üzere toplam 70 bin adet gelir getirici tür ağaçlandırması ile 946 bin 800 adet fidan dikilmiştir. Bu program dahilinde sahaya 10 bin adet defne fidanı ve fıstıkçamı fidanı dikimi yaparak Bereket Ormanı oluşturacağız.” dedi.  

Programın devamında Bereket Ormanı’na Hanımefendi Sevim Topaca ve protokol üyeleri tarafından fidan dikilerek can suyu verildi. Programın sonunda katılımcılara ikramda bulunuldu.

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.