HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Fenerbahçeliler Derneği İşitme Engelliler Anaokulunun Temel Atma Töreni Yapıldı.

Hatay Fenerbahçeliler Derneği İşitme Engelliler Anaokulunun Temel Atma Töreni Yapıldı.

04.05.2015 Pazartesi günü, Hatay Valisi Sayın Ercan TOPACA, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Kur. Alb. Erdem ÖZCAN, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem DÖNMEZ, Vali Yardımcıları Fahrettin GÖNCÜ, Bilal ÖLMEZ, H. Volkan KÖKSAL, Defne Kaymakamı Hakkı UZUN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan KOÇYİĞİT, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, Defne Belediye Başkanı İbrahim YAMAN,  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali EZELSOY, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil SANLI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M.Salih KAYA, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal GÜLİSTAN ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen törende Hatay Fenerbahçeliler Derneği İşitme Engelliler Anaokulunun temeli atıldı.

Defne İlçesi Sümerler Mahallesi Sümerler İlkokulunun yanına yapılacak olan Hatay Fenerbahçeliler Derneği İşitme Engelliler Anaokulu, toplam 1000 m² arsa üzerine 400 m² oturumlu tek katlı ve 6 derslikten oluşacak olup, 2015-2016 eğitim öğretim yılında açılışı planlanmaktadır. Okulda ayrıca idareci odaları, arşiv, kütüphane ve temizlik odası yapılacaktır.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN: “Hatay Fenerbahçeliler Derneği İşitme Engelliler Anaokulu açıldığında, İlimizin türündeki ilk okul olması ve öğrencilerimizi bir üst okula hazırlaması bakımından çok önemlidir. Okul binasının yapım sözleşmesi aslında 17.06.2011 tarihinde imzalanmış fakat arsa sorunları gibi çeşitli nedenlerle bir türlü yapımına başlanamamıştır. Sayın Valimizin kararlı tutumu, çözümcü yaklaşımı ve verdiği talimatlarla Müdürlüğümüzün çözümleyemediği konular, sorumlu Vali Yardımcımızın tarafından aşılmış ve bu mutlu güne gelinmiştir” dedi. Sayın KARAHAN “Bu güzel okulumuzun yapımı için büyük gayret gösteren Hatay Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Ali EZELSOY ve Yönetim Kurulu Üyelerine, açılışa katılan Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz YILDIRIM’ a, eğitimi 1. önceliğe alan siz Sayın Valimize, camiamız adına şükranlarımı arz eder saygılarımı sunarım” diyerek konuşmasını tamamladı. 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.