Hatay PIKTES Projesi Sosyal Uyum Etkinlikleri Devam Ediyor
![Hatay PIKTES Projesi Sosyal Uyum Etkinlikleri Devam Ediyor](/meb_iys_dosyalar/2024_06/08152445_whatsappimage20240608at14.19.58.jpg)
Hatay PIKTES Projesi Sosyal Uyum Etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Altınözü gezisi, Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
11 okulumuzdan Suriyeli ve Türk öğrencilerimiz ile ailelerinin katıldığı ve yaklaşık 1000 kişilik bir katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz gezide Altınözü Zeytin Müzesi, Altınözü Millet Bahçesinde bulunan Ters Ev, Asma Köprü ve Cam Teras ziyaret edildi.
İlimizde de yürütülen PIKTES Projesi kapsamında Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile velilerinin sosyal uyumlarını desteklemek amacıyla sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif alanlarda her yaş kategorisi için çok sayıda faaliyetin yer aldığı Sosyal Uyum Etkinlikleri gerçekleştirilmeye devam etmektedir.