HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Valiliği ile Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı Arasında ilimiz İskenderun ilçesinde Anaokulu Yapılması İçin Protokol İmzaladı.

Hatay Valiliği ile Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı Arasında ilimiz İskenderun ilçesinde Anaokulu Yapılması İçin Protokol İmzaladı.

19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 13.30’da Valilik Makamında düzenlenen imza protokolüne, İskenderun Kaymakamı Sayın Hacı Hasan ÖZYİĞİT, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN ve Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı adına Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Sayın Ümit GÜNAY katıldı.

Hatay Valisi Sayın Erdal ATA imza töreninde yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimin diğer eğitim alanları gibi çok önemli olduğunu vurguladı. Vali ATA, ‘’Okul öncesi eğitim çağı gelmiş ne kadar çocuğumuz varsa onları eğitime kavuşturmak çocuklarımızı ilköğretime hazırlamada önemli bir husustur. Yapılması planlanan 3 derslikli, 60 öğrenci kapasiteli okulumuzun öngörülen zamandan daha kısa bir sürede bitirilebileceğini zannediyorum’’ dedi.

Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit GÜNAY ise yaptığı konuşmada ‘’Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığının bir projesidir bu. Her ilimize bir anaokulu projesi. İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın himayelerinde bu işi yapıyoruz. Kendileri İskenderun ilçemizde böyle bir okulun yapılmasının uygun olacağını düşündüler. 6 ayda hayata geçirilmesi planlanan bir projedir bu. Yer tahsisi yapıldı. Ben özellikle Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza ve İl Mili Eğitim Müdürümüze yer tahsisi konusunda vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Başkan Günay, Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bulunduğu binaya yapılması planlanan anaokuluna şehitlerimizin isimlerini yaşatmak maksadıyla Hataylı bir şehidimizin isminin verileceğini sözlerine ekledi.  

İlimiz İskenderun İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılacak olan Anaokulu, Konarlı Mahallesindeki anaokulu ihtiyacını karşılayacak ve aynı zamanda İskenderun Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin uygulama okulu olarak kullanabilecek.

 

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.