HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HATAY VALİSİ SAYIN ERCAN TOPACA´NIN KATILIMIYLA OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

HATAY VALİSİ SAYIN ERCAN TOPACA´NIN KATILIMIYLA OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

Hatay ili Milli Eğitim Kurum ve Okul Yöneticileri, Ottomon Palace’da gerçekleşen “Eğitim Öğretim Sürecinde Okul Yöneticinin Önemi ve Sorumlulukları” ve “Yönetici Bakışıyla Yapılandırmacı Eğitim Öğretim Sürecinde Stratejilerin Kullanımı” konularının ele alındığı toplantıya katıldı. Ev sahipliğini Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı toplantıya yaklaşık 1200 kişi katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN öğrencinin huzuru, başarısı, sağlığı, eğitim öğretim sürecinde yeni gelişmelerin okullara aktarılması ve okul fiziki imkanlarının iyileştirilmesi konularında hep birlikte çalışılması gerektiği mesajını başta okul müdürleri olmak üzere tüm yöneticiler verdi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Cem BABADOĞAN “Yönetici Bakışıyla Yapılandırmacı Eğitim Öğretim Sürecinde Stratejilerin Kullanımı” konulu semineri verdi. Konuşmasında Hatay eğitim sürecinin kalitesinin arttırılması için çalışılması gereken noktaları vurgulamış ve önerilerde bulunmuştur. Sayın Valimiz Ercan TOPACA konuşmasında eğitim sürecinin içinde yer alan paydaşların (veli, öğretmen, öğrenci, okul müdürü, kurum amirleri) iyi bir iletişim içerisinde olması gerektiğini, derslik ve okul ihtiyacı konusunda valiliğin çalıştığını ifade ederek öğrencilerin güvenliği ve başarısının takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kalite arttırıcı çalışmalara devam edilecek

Ottoman Palace da gerçekleşen toplantıda eğitim öğretim sürecine öğrencinin katılım, bu süreçte kalitenin arttırılmasının önemi, fiziki ve teknolojik alt yapının iyileştirilmesi konusunda neler yapılacağı konusunda detaylı bilgi verildi. Katılımcılara bu konuların önemsenmesi ve takip edilmesinde önemli role sahip oldukları anlatıldı.

Toplantıda katılımcılar öğrenme-öğretme kuram ve yaklaşımları konusunda bilgi alışverişi içinde bulunmuşlardır. Hatay Milli eğitim müdürü Kemal KARAHAN tarafından önümüzdeki süreçte konu ile ilgili çalışmaların devam edeceği ,eğitim niteliğinin arttırılması için gerekli önlemlerin alınacağı ve okul yöneticileri ile işbirliği yapılacağını vurgulamıştır. 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.