İl Müdürümüz Dr. Harun Tüysüz Mesleki Çalışma Programında Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti
İl Müdürümüz Dr. Harun Tüysüz, yaz dönemi mesleki çalışma programının son gününde öğretmenlerimizle bir araya geldi.
Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen buluşmada öğretmenlerimize hitap eden İl Müdürümüz, yaşanan büyük felaketin ardından şehrimizi eğitimle ayağa kaldırma hedefimizi öğretmenlerimizin fedakârlıklarıyla gerçekleştirdiğimiz bir eğitim öğretim yılını geride bıraktığımızı ifade ederek zorlu şartlara rağmen görevlerini eksiksiz yapmaya gayret eden tüm öğretmenlerimize emekleri için teşekkür etti.
Haziran dönemi mesleki çalışmaların konusu olan ve önümüzdeki yıl kademeli olarak uygulanmaya başlanacak Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli müfredat programına da değinen İl Müdürümüz, programın temelini oluşturan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ortak Metninin tüm öğretmenlerimiz tarafından okunması, incelenmesi gerektiğini hatırlattı.
Türk Eğitim Sistemi'nin merkezinde insan olduğunu ve yeni programın milleti ve insanlık için iyi, doğru, faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş, ahlâklı, erdemli, mesuliyet ve ülkü sahibi bilge nesiller yetiştirmeyi amaçladığını söyleyen İl Müdürümüz, programın, öncelikle uygulayıcısı olan öğretmenlerimizce anlaşılmasının büyük önem arz ettiğini söyleyerek bu anlamda yaz tatilinin iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.
Tüm öğretmenlerimizin iyi bir tatil geçirmelerini dileyen İl Müdürümüz, "Önümüzdeki yıl daha iyi şartlarda yeniden buluşabilmek için bizler gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi.