LGS Merkezî Sınavı İçin Alınan Tedbirler
![LGS Merkezî Sınavı İçin Alınan Tedbirler](/meb_iys_dosyalar/2024_06/01193444_adsiztasarim2.jpg)
02/06/2024 tarihinde yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav için İl Müdürlüğümüz Başkanlığında İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanından oluşan Koordinasyon Kurulu oluşturulmuş ve ilimizde sınavın huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için gerekli bütün tedbirler kamu kurum ve kuruluşlarımızca alınmıştır.
Bu tedbirler kapsamında;
2024 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınavına katılacak olan adaylardan T.C. kimlik kartını kaybeden veya yenilemek isteyen adaylara "Geçici Kimlik Belgesi" verilebilmesi amacıyla tüm Nüfus Müdürlüklerimiz açık tutulacaktır.
2 Haziran Pazar günü sabah saat 07.00'den öğlen 13.00'e kadar inşaat çalışmalarının durdurulmasına karar verilmiştir.
Sınavın yapılacağı binalara ulaşımı sağlamak amacıyla toplu taşıma hat planlaması yapılmış olup yine sınav günü 08.00-14.00 saatleri arasında sınavın gerçekleştirileceği binalarda elektrik kesintisi yapılmamasına karar verilmiştir.
Halkımızın yarın sınava girecek öğrencilerimizin bu geceyi rahat geçirebilmeleri adına konvoy, havai fişek, yüksek sesli yayın içerebilecek düğün, nişan, cenaze gibi merasimlerinde gürültü konusunda hassasiyet göstermeleri, sınavın devam ettiği saatlerde sınav yapılan okullara yakın konutlarda, iş yerlerinde, kahvehane ve düğün salonu gibi mekanlar ile sokak ve caddelerde sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmasına yol açacak gürültü ve davranışlardan kaçınmaları, araçları ile seyir halinde iken yüksek sesli müzik yayını yapmamaları ve korna çalmamaları büyük önem arz etmektedir.
İlimizde toplam 22.953 öğrencimizin 1.310 sınav salonunda 2.979 sınav görevlimizin gözetiminde gireceği sınavın Kurulumuzca alınan tedbirler ve halkımızın göstereceği hassasiyetle sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini temenni ediyor, tüm 8. sınıf öğrencilerimize başarılar diliyoruz.