HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NARLICA TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KOMPLEKSİ CAMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

NARLICA TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KOMPLEKSİ CAMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

     04 Şubat 2015 Çarşamba günü saat 16.00’da Hatay Valiliği Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda Narlıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi Kampüsü içerisinde yapılacak olan uygulama camisinin protokol imza töreni gerçekleşti. İmza törenine Hatay Valisi Ercan TOPACA, caminin yapımına katkıda bulunacak olan Hayırsever İşadamı Cuma KAHRAMAN ve ailesi,  Vali Yardımcısı Fahrettin GÖNCÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ve Hatay İl Müftüsü Hamdi KAVİLLİOĞLU katıldı.

     Protokol imza töreninde konuşan Vali TOPACA, Hayırsever İş Adamı Cuma KAHRAMAN’ ın cami yapımına vereceği katkılardan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Geleceğimiz için çocuklarımıza vereceğimiz her türlü destek ve bu yolda yapılan her türlü hizmet kuşkusuz ülkemizin geleceğinde önemli bir rol oynayacaktır. Bu anlamda gösterdiğiniz hayırseverlik örneği takdir ile karşılıyor, devletimiz ve milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.  

     Kompleks caminin taban alanı 750 m2olup, toplam 1650 m2 inşaat alanına sahiptir.1500 kişilik kapasiteye sahiptir. Tahmini proje bedeli 2.500.000,000 TL’dir. Kompleksin bodrum katında ibadet yeri, abdesthaneler, imam odası, Mahvel alanı, şadırvan bulunmakta olup klimayla ısıtılması 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

 

 

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.