HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Barınma Hizmetleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Öğrencilerimizin Barınma Hizmetleri İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz genelindeki Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulu ve Ortaöğretim Kurumları ve yükseköğretim Kurumlarında öğrenim gören öğrencilere, öğrenim dönemlerinde barınma hizmetleri sunmak amacıyla gerçek ve tüzel kişiler tarafından öğrenci yurdu, öğrenci pansiyonu, öğrenci apartları ve öğrenci stüdyo daireleri açılması, işletilmesi ve bunların denetimleri Milli Eğitim Bakanlığına verilmiştir.

10.07.2018 Salı günü Müdürlüğümüz Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KARAHAN’ ın başkanlığında, yetkili idarelerden ruhsat alarak otel, motel, pansiyon ve benzeri konaklama tesisi ruhsatı alarak faaliyette bulunan işletme sahipleriyle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Hizmetleri Şube Müdürü Volkan Giray KÜRKÇÜ, Şef Döne PİŞKİN ve pansiyon, apart ve stüdyo dairelerinin sahipleri katıldı.

Öğrencilerin barınma hizmetleri kapsamında İlçelerimizde, yetkili idarelerden ruhsat alarak otel, motel, pansiyon ve benzeri konaklama tesisi ruhsatı alarak faaliyette bulunan pansiyon, apart ve stüdyo dairelerinin sahiplerinden, öğrencilere barınma hizmeti vermek isteyenlerin 1 Eylül 2018 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat etmeleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

11-07-201811-07-201811-07-201811-07-2018

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.