HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Proje Ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN´ ı ziyaret etti.

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Okul Proje Ekibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN´ ı ziyaret etti.

İlimiz İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Okul Müdürü Fatin  Rüştü UYGUR, okul proje ekibi ile okulun 2015 yılında tamamlanan  ve 2016 yılı için yeni onaylanan AB eğitim projeleri hakkında  bilgi vermek amacıyla 25.12.2015 Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal KARAHAN´ ı ziyaret ettiler.

2015  Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği   Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Okulumuz öğretmenleri  İngiltere, Fransa ve Hollanda´da “Uluslararası kurumsallaşma, eğitim ve öğretimde yeni yöntem ve metotlar” adlı  hizmet içi kurslarına katıldılar.  Tüm proje finansmanı Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edildi.

2016 yılı için Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında yer alan  "Öğretmen ve Öğrenci motivasyonun gelişimi için eğitimde yeni yaklaşımlar ve ufuklar" isimli  proje kabul edilmiş olup Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır. Öğretmenler 2016 yılında İrlanda, Malta ve Hollanda´da eğitim çalışmalarına katılacaklar.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ mesleki okul eğitimi personel ve meslek lisesi öğrenci   hareketliliği faaliyeti kapsamında yer alan  "Denizcilerin Avrupa´da Eğitimi "isimli  proje kabul edilmiş olup öğretmen ve öğrenciler 2016 yılında  İspanya ve Almanya´da eğitim çalışmalarına katılacaklardır.

 

30-12-2015

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.