HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği

TUBİTAK İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği

“BİLİMİN IŞIĞINDA BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ”


            “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı” kapsamında desteklenen ‘İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği” 5-6 Ekim 2018 tarihlerinde 2 gün süreyle İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir.
İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi(BİLSEM) yürütücülüğü, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) işbirliği ile hazırlanan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve  Hatay Bilim ve Sanat Merkezlerinin kıymetli destekleri ile gerçekleştirilecek olan proje, ilimizde düzenlenen ilk 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği  olacaktır.


         Projemiz, her yaş grubundan katılımcının temel astronomi kavramları ve uzay teknolojisi konularında deneyim kazanmasını sağlayacak çok sayıda etkinlik, atölye, sergi, simülasyon, uzay küresi, yarışma, müzik dinletisi, bilimsel söyleşinin yanı sıra gökyüzü gözlemlerinden oluşmaktadır. Bu sayede  katılımcılarda bilimsel merak ve farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır. Türkiye’nin uzay bilimleri ve teknoloji alanında söz sahibi bir konuma gelebilmesine katkı sunmayı hedefleyen İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği Projesi, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında görevli alan uzmanlarının birikimlerini geniş halk kitleleriyle paylaşmalarına ortam sağlamaktadır.  Ayrıca projede atölye çalışmalarıyla destek verecek olan hem Hatay İli’nden hem de Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan çok sayıda saygın öğretmen, üniversite öğrencisi ve  gönüllü yer almaktadır.
Bilimin ışığında hep birlikte yükselmek için ilgi duyan herkesi İskenderun Teknik üniversitesi Merkez Kampüsünde,  Teknouzay Bilim Şenliği’ne  katılmaya davet ediyoruz.

 

06-08-201806-08-2018

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.