HATAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancılara Yönelik Eğitim-Öğretim Faaliyetleri İl Komisyonu ve İlçe Şube Müdürlerinin katıldığı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yabancılara Yönelik Eğitim-Öğretim Faaliyetleri İl Komisyonu ve İlçe Şube Müdürlerinin katıldığı değerlendirme toplantısı yapıldı.

26.01.2016 Salı günü Antakya Öğretmenevinde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yabancılara Yönelik Eğitim-Öğretim Faaliyetleri İl Komisyonu Başkanı Yusuf AVAR; ’’Yabancılara yönelik eğitim faaliyetlerini düzenleyen genelge yayımlandıktan sonra yirmi üç bin olan yabancı öğrenci sayımız bugün kırk sekiz bin olmuştur. Bir tek yabancı öğrencinin sokakta kalmasını istemiyoruz. Hedefimiz tüm eğitim çağındaki çocukların okullaşmasıdır.Komisyon üyelerimizin bugüne kadar vermiş olduğu destek ve ilçelerimizde bu işi yürüten Şube Müdürlerimize teşekkür ediyorum.İlimiz genelinde okul yapımı çalışmaları hızla devam etmektedir.Sayın Valimizin destekleriyle AFAD tarafından yapılan dersliklere ilave olarak UNICEF ve Tayvan Büyükelçiliği tarafından derslik yapımlarıda devam etmektedir.Derslik yapımı konusunda yabancı STK’lardan ve hayırseverlerden destek arayışımız sürüyor.Durumu uygun olan okullarımızı yabancı öğrencilerin eğitimine tahsis etmekteyiz.Bu şekilde sosyal uyumuda sağlamaktayız.Okula gitmeyen çocukların okullaşması için İlçe Şube Müdürlerimizin başkanlığında oluşturulan ilçelerdeki komisyonlar okul çağındaki çocukların adreslerini ziyaret edilmekte ve tespit yapılmaktadır.Önümüzdeki hafta içinde hangi ilçede hangi yerleşim yerinde kaç çocuk var, kaçı okula gidiyor,kaçı gitmiyor bunu tespit edeceğiz sonrasında ise bunların okullaşmasını sağlayacağız’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal KARAHAN ise;’’Yabancıların okullaşmasında gösterdiğiniz gayret ve çalışma için teşekkür ederim.İlimiz kamp dışındaki çocukların okullaşmasında en ön sıradadır.Bu da bizim bu işi ne kadar önemsediğimizi göstermektedir.Bunlar bizim misafirimizdir.Eğitim hakkı da en doğal haktır.Sokakta bir tek çocuk kalmayacak şekilde çalışmalarımız bundan sonrada devam edecektir.Bu bir devlet politikasıdır.Bakanlığımızın belirlediği hedeflere ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.İlçelerimizde durumu uygun olan bakanlığımıza bağlı okulların tahsis işlemleri vakit geçirilmeden yapılacaktır.Bu öğrencilerin fiziki şartları kötü olan yerlerde eğitim görmelerinin önüne geçmemiz gerekmektedir’’dedi.

 

29-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-2016

Ürgen Paşa Mahallesi Şehit İsmail Yıldırım Sokak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No2 İç Kapı No1 31030 Antakya /HATAY - 03262276868

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.